Kdo hledá/nabízí pomoc při epidemii koronaviru

Když jsme na Instagramu upozornili a nemorální a pokleslé chovanání některých obchodníků, co nabízejí např. pochybné desinfekce 100 ml za částku převyšující 500 korun, řada z vás nás zasypla dotazy. Bohužel není v našich kapacitách koordinovat pomoc mezi desítkami lidí, strávili jsme tím už jeden celý den a podařilo se nám spojit příběhy lidí, co nabízeli a těch, co nutně potřebovali. Tak proto vznikl tento článek. 

 

Na webu Vodahory.cz

mají za 149 korun 200 ml antibakteriální mýdlo. Nutno ale dotázat prodejce, jestli obsahuje alkohol, protože jen přípravky s obsahem alkoholu fungují proti koronaviru. Odkaz zde: https://www.vodahory.cz/vybaveni/turisticke-vybaveni/hygienicke-potreby/lifeventure-all-purpose-soap--detail

 

Desinfekční gely - Příbor a okolí

V kamenném krámku KPZ - Krámek plný zdraví mají za 99 Korun 100 ml balení Bacilexu hygiene+, čistícího gelu na ruce s vysokýmobsahem alkoholu, kdo není místní, může napsat na instagram prodejkyně, její účet najdete jako @zivot_ve_trech

 

Petra vymění desinfekci za roušky

Jsem v tíživé situaci, chirurgických roušek mám dostatek, ale chybí mi desinfekce na ruce pro mě a mou dceru s cystickou fibrózou, prosím ozvěte se na petulkaslavikova@seznam.cz

 

 

 

Monika nabízí pár roušek

Uživatelka @monca.smetalova z Instargramu nám napsala, že pracovala jako nehtařka a má tak doma ještě nějaké roušky. Ráda je pošle někomu nemocnému, opravdu potřebného, kdo je potřebuje. Prosím, pokud jste zdraví, nepište ji.

 

Veronika nabízí pomoc - Praha a Střední Čechy

A mám tady taky jednu nabídky na dobrovolnickou pomoc. Uživatelka @veronikareinischova dělala v divadle, které je zavřené, nabízí se tedy jako dobrovolník pro potřebné v Praze nebo středočeském kraji, například může nakupovat starší lidem, které nikoho nemají. Znáte někoho, kdo takovou pomoc potřebuje? Napište Veronice na její Instagram.

 

Libor má velkosklad potravin a je ochoten rozvážet až 120 km od Kutné Hory, víc infromací na jeho Facebooku. Slibuje přitom velkoobchodní ceny.

 

Kdo hledá pomoc

Ústav pro péči o matku a dítě v Podolí je pod tlakem, nucený nakupovat 50x dražší roušky než obvykle, jak uvedli na svém Facebooku. Kdo jste z okolí a máme doma ještě hygienicky zabalená balení roušek, jistě by se jim hodila pomoc.

Organizace Život 90, která pomáhá seniorům, hledá dobrovolníky. Hlaste se zde

 

@lenka_svandova z Instagramu má tězce nemocnou maminku a potřebovala by roušky a chirurgické rukavice, můžete ji někdo pomoci?

 

Nabízíte roušky, respirátory a fungující desinfekce proti virům? Hledáte dobrovolníky a nebo naopak nabízíte pomoc? Napište nám na dvatatove@gmail.com, váši zprávu tady zveřejníme.

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení