Akce Moje srdcovka! Doprava se Zásilkovnou zdarma: do Z-boxů, na pobočky i kurýrem na adresu!

Dva tátové otevřeli nové hračkářství ve Staré Boleslavi: Co je jinde zakázáno, tady vítají

Bývalí novináři a tátové sedmiletých dvojčat David (40) a Michal (35) Vaníčkovi, známí především z instagramu a YouTube jako Dva tátové, otevřeli v centru Staré Boleslavi zbrusu nový koncept moderní prodejny hraček. Po dvou letech podnikání rozšířili sortiment a lákají zákazníky na přívětivé prostředí a podrobné poradenství.

 

Přímo vedle tradičního poutního místa – kostela Nanebevzetí Panny Marie ve Staré Boleslavi našla svoje místo netradiční prodejna pro děti a rodiče, Hračky Dva tátové. Už první pohled do výlohy napoví, že nejde o klasickou hračkárnu plnou vykřičerných barev a zboží z televizních reklam a letáků, ale o modernější koncept. 

 

„Vybíráme zásadně značky a produkty, které přinášejí kromě prvotní radosti z nákupu i něco navíc. Vzdělání, zdravý rozvoj dětí, kreativitu. Většina našich produktů vychází z montessori hodnot, tedy přirozenější a hravější formy poznávání. Tady na ceduli hodnot píšeme, že pomáháme rodičům tvořit vzpomínky. Takže nám stačí znát věk dítěte a jeho zájmy a hned víme, pro co sáhnout a co děti bude reálně bavit,“ říká majitel prodejny Michal Vaníček. 

 

Se svým partnerem Davidem začali podnikat poté, co vydali první knihy pro děti a založili e-shop Dvatatove.cz, kde je začali prodávat. Postupně zákazníkům nabídli i další oblíbené produkty, jež sami tátové kupovali svým dcerám. „Neprodáváme nic, co bychom si sami nekoupili – hračky, hry a tvořivé sady poctivě testujeme, rozbalujeme, zkoušíme. Když s něčím nejsme spokojeni, prostě to vrátíme a dál neprodáváme, protože si vážíme důvěry, jakou v nás zákazníci mají,“ říká David Vaníček. V regálech mají značky jako Djeco, Little Dutch, Janod, Petit Collage, Orchard Toys, Scio, Pipasik, Legami, Mutabene a další.

 

Michal a David Vaníčkovi zdůrazňují, že v jejich prodejně se děti mohou chovat jako děti, tenhle nápis vás zaujme už při příchodu do prodejny. „Připadá nám děsivé přijít do prodejny hraček a vidět kolem sebe samé pasivně agresivní cedule jako VYBÍREJTE OČIMA nebo NESAHEJTE NA PRODUKTY. U nás je to jinak, je to prodejna, ne galerie. U nás můžete na výrobky sahat, zkoušet, otestovat pevnost puzzle, vyzkoušet, jak k sobě sedí spoje stavebnice, zalistovat v knihách. Děti tu mají svůj stoleček, kam dáváme produkty na hraní nebo tvoření,“ vyjmenovává Michal Vaníček. A pokud se stane, že jsou děti při nákupu spontánní, máte prý jistotu, že v téhle prodejně se na vás nikdo nebude tvářit kysele. „Děti se mají chovat jako děti. Většinou se nám všem líbí jejich pozitivní hlučné emoce – smích… Ale když je něco naštve nebo rozruší a jsou stejně hlučné i s pláčem, už to některým lidem vadí. Chceme rodičům vzkázat, že u nás jsou v bezpečné zóně, rodičům nasloucháme a děti respektujeme,“ doplňuje Michal.

 

Dva tátové přiznávají, že náměstí ve Staré Boleslavi, které je sice 30 minut od centra Prahy, ale přesto nejde o obchodně nejzajímavější lokalitu, vybrali záměrně. Ve městě žijí a chtěli svým projektem moderního hračkářství oživit veřejný prostor. „V centru Prahy nebo v nějakém nákupním centru bychom jistě měli větší obraty, ale méně je někdy více. Zaměstnáváme na plný úvazek jednu pracovnici, já sám chodím prodávat také, David se stará o marketing a tenhle režim malého podniku nám dovoluje být blíž k zákazníkovi, být osobnější. Tím vynikáme. Není úplně neobvyklé, že nám zákazník zavolá v sobotu, že v neděli slaví děti narozeniny a oni nemají dárky. Když to jde, otevřeme na přání i mimo běžnou otevírací dobu,“ říká Michal Vaníček.

 

Vizuálním motivem nového obchodu jsou pastelové barvy a zvířátka z lesa. Dva tátové při tvorbě nové podoby obchodu využili dostupné možnosti umělé inteligence. „AI nám pomohla s prvními nápady na vizuál obchodu, neposlechli jsme ji na 100 %, ale vzali jsme inspiraci na vizuální podobu našeho pultu, výběru barev a hlavního motivu – zvířátek z lesa, i jejich obrázky jsme nakonec nechali vygenerovat umělou inteligenci,“ dodává David Vaníček.

 

Hračky Dva tátové na adrese Mariánské náměstí 100/12 mají otevřeno od pondělí do pátku od 10 do 17 hodin. V sobotu od 9 do 12 hodin. Už brzy v prodejně vznikne i nové výdejní místo Zásilkovny. Kdo jsou Dva tátové:

David Vaníček je bývalý reportér a moderátor TV Nova, ve svém profesním životě sbíral zkušenosti také v TV Prima, Rádiu Impuls a pro Blesk Zprávy moderoval živé přenosy z Lán s prezidentem Milošem Zemanem. Dnes pracuje na volné noze a publikuje svůj podcast Slyšíme se.

Michal Vaníček (rozený Snížek) pracoval jako editor a redaktor webu Proženy.cz na Seznam.cz a poté nastoupil na rodičovskou dovolenou s dvojčaty. David a Michal jsou již 10 let v registrovaném partnerství a vychovávají spolu dvojčata Adélku a Marušku (7 let). Svůj příběh sdílejí na YouTube a instagramu Dva tátové, vydali knihy Dva tátové a zvědavá holka, Děti, jdeme ven!, Super léto podle tátů, O Vánocích spolu, Prázdniny podle tátů, Výlety za babku, Deník ze Stezky koní. V roce 2023 vydali také svou vlastní společenskou hru Čelovka, jejíž první náklad se vyprodal a na jaře 2024 se očekává dotisk.