Dinosauří výměna - strategická karetní hra | Djeco

Nová karetní hra s tématem dinosaurů, která bude bavit všechny od 6 let. Cílem hry je získat nejvyšší počet bodů během několika kol, během kterých vykládáte karty a zbylé posíláte dokola vždy hráčům po levici. Vyhrává ten, kdo má štěstí, ale i důvtip, protože se body sbírají i za dinosaury souseda...

295 Kč
Skladem (2 ks)

Zajímavá karetní hra, které přijdete na chuť hned po prvním zahrání. Strategicky jednoduše sbíráte barvu a typ dinosaurů, které si na začátku tajně vylosujete, a za ty získáváte body. Hned po první hře vám ale dojde, že strategie tu je opravdu na místě! Můžete totiž odhadovat, jaké karty sbírá hráč po vaší levici, a vykládat je k sobě (a získávat je tudíž pro sebe a k nim i body), anebo tipovat, co sbírají ostatní, a tyhle karty jim, když už nic jiného, blokovat k sobě... Však uvidíte, stačí jedna hra a poznáte strategické peklíčko po pádu meteoritu...

 

Dinosauří výměna – strategická karetní hra

 

Věk: 6 až 99 let

Počet hráčů: 2-5

 

Obsah: 5 dinosauřích karet (na rubu mají 5 kreseb dinosaurů), 5 karet barvy (na rubu kostkované), 50 hracích karet (na rubu šedivé)

 

Cíl hry: Na konci hry získat nejvyšší počet bodů.

 

Před začátkem hry

 

Dinosauří karty a karty barev rozdělte, zamíchejte a položte na dvě kupičky lícem dolů. Každý z hráčů si lízne 1 dinosauří kartu a 1 kartu barvy, podívá se na ně, zapamatuje si je, dá stranou k sobě a nikomu je neukazuje. Zbylé nevyužité karty dinosaurů a barev odložte.

 

Karta barvy a karta dinosaura vám značí, co máte během této hry sbírat, vaši sbírací misi. Za každou kartu, kterou během hry získáte a bude odpovídat právě vaší barvě nebo dinosaurovi, získáte bod.

 

Hra se hraje na několik kol typu „vyber si a pošli zbytek dál“: během těchto kol vždy každý hráč vybere 1 kartu, kterou si ponechá, a zbytek karet předá dalšímu hráči po levici.

 

Než začne první kolo „vyber si a pošli zbytek dál“, zamíchejte hrací karty (na rubu šedivé) a rozdejte je hráčům podle následujícího klíče:

- pokud hrajou 2 hráči: každý dostane 4 karty

- pokud hrajou 3-4 hráči: každý dostane 6 karet

- pokud hraje 5 hráčů: každý dostane 5 karet

 

Zbytek nerozdaných hracích karet nechte uprostřed stolu v balíčku lícem dolů.

 

Průběh hry

 

Všichni hráči hrají současně: ve stejnou chvíli každý z hráčů vybere ze své ruky kartu a vyloží ji před sebe lícem dolů. Až budou všichni hotovi, každý otočí vyloženou kartu tak, aby ji všichni viděli, a zbytek karet předá hráči po svojí levici. Vyložené karty zůstávají na místě až do konce.

 

Pokračuje se stejně: každý z hráčů opět vyloží kartu, pak je společně obrátí a zbytek karet pošlou po levici dále. Hraje se do té doby, dokud v ruce zbyde každému jen jedna karta – tyto poslední karty se vyřadí.

 

Abyste začali další kolo, rozdejte hráčům další hrací karty ve stejném počtu jako na začátku.

 

Důležitá poznámka: V případě hry 3, 4 a 5 hráčů se hrají celkem 2 velká kola. V případě hry dvou hráčů proběhnou 4 velká kola.

 

Konec hry

 

Po konci posledního kola musí každý z hráčů vyhodnotit svůj počet bodů.

 

Získá:

- 1 bod za každou hrací kartu, která odpovídá jeho kartě barvy

- 1 bod za každou hrací kartu, která odpovídá jeho kartě dinosaura

- 1 bod za každou kartu, která odpovídá kartě barvy hráče po levici

- 1 bod za každou kartu, která odpovídá kartě dinosaura hráče po levici

 

Vyhrává hráč s nejvyšším počtem bodů.

Kód Kód: 5685
Jméno značky: Djeco
Kategorie: Novinky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
HP Avatar autora | 7.5.2022
Krásné ilustrace a zpracování. V popisu je doporučení od šesti let, ale lze využít už pro menší děti na různé obdoby hry, například zjednodušení a ubrání strategického prvku nebo jako obdoba Prší.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení