Akce Moje srdcovka! Doprava se Zásilkovnou zdarma: do Z-boxů, na pobočky i kurýrem na adresu!

Dinosauří výměna - strategická karetní hra | Djeco

Nová karetní hra s tématem dinosaurů, která bude bavit všechny od 6 let. Cílem hry je získat nejvyšší počet bodů během několika kol, během kterých vykládáte karty a zbylé posíláte dokola vždy hráčům po levici. Vyhrává ten, kdo má štěstí, ale i důvtip, protože se body sbírají i za dinosaury souseda...

295 Kč
Skladem (1 ks)

Zajímavá karetní hra, které přijdete na chuť hned po prvním zahrání. Strategicky jednoduše sbíráte barvu a typ dinosaurů, které si na začátku tajně vylosujete, a za ty získáváte body. Hned po první hře vám ale dojde, že strategie tu je opravdu na místě! Můžete totiž odhadovat, jaké karty sbírá hráč po vaší levici, a vykládat je k sobě (a získávat je tudíž pro sebe a k nim i body), anebo tipovat, co sbírají ostatní, a tyhle karty jim, když už nic jiného, blokovat k sobě... Však uvidíte, stačí jedna hra a poznáte strategické peklíčko po pádu meteoritu...

 

Dinosauří výměna – strategická karetní hra

 

Věk: 6 až 99 let

Počet hráčů: 2-5

 

Obsah: 5 dinosauřích karet (na rubu mají 5 kreseb dinosaurů), 5 karet barvy (na rubu kostkované), 50 hracích karet (na rubu šedivé)

 

Cíl hry: Na konci hry získat nejvyšší počet bodů.

 

Před začátkem hry

 

Dinosauří karty a karty barev rozdělte, zamíchejte a položte na dvě kupičky lícem dolů. Každý z hráčů si lízne 1 dinosauří kartu a 1 kartu barvy, podívá se na ně, zapamatuje si je, dá stranou k sobě a nikomu je neukazuje. Zbylé nevyužité karty dinosaurů a barev odložte.

 

Karta barvy a karta dinosaura vám značí, co máte během této hry sbírat, vaši sbírací misi. Za každou kartu, kterou během hry získáte a bude odpovídat právě vaší barvě nebo dinosaurovi, získáte bod.

 

Hra se hraje na několik kol typu „vyber si a pošli zbytek dál“: během těchto kol vždy každý hráč vybere 1 kartu, kterou si ponechá, a zbytek karet předá dalšímu hráči po levici.

 

Než začne první kolo „vyber si a pošli zbytek dál“, zamíchejte hrací karty (na rubu šedivé) a rozdejte je hráčům podle následujícího klíče:

- pokud hrajou 2 hráči: každý dostane 4 karty

- pokud hrajou 3-4 hráči: každý dostane 6 karet

- pokud hraje 5 hráčů: každý dostane 5 karet

 

Zbytek nerozdaných hracích karet nechte uprostřed stolu v balíčku lícem dolů.

 

Průběh hry

 

Všichni hráči hrají současně: ve stejnou chvíli každý z hráčů vybere ze své ruky kartu a vyloží ji před sebe lícem dolů. Až budou všichni hotovi, každý otočí vyloženou kartu tak, aby ji všichni viděli, a zbytek karet předá hráči po svojí levici. Vyložené karty zůstávají na místě až do konce.

 

Pokračuje se stejně: každý z hráčů opět vyloží kartu, pak je společně obrátí a zbytek karet pošlou po levici dále. Hraje se do té doby, dokud v ruce zbyde každému jen jedna karta – tyto poslední karty se vyřadí.

 

Abyste začali další kolo, rozdejte hráčům další hrací karty ve stejném počtu jako na začátku.

 

Důležitá poznámka: V případě hry 3, 4 a 5 hráčů se hrají celkem 2 velká kola. V případě hry dvou hráčů proběhnou 4 velká kola.

 

Konec hry

 

Po konci posledního kola musí každý z hráčů vyhodnotit svůj počet bodů.

 

Získá:

- 1 bod za každou hrací kartu, která odpovídá jeho kartě barvy

- 1 bod za každou hrací kartu, která odpovídá jeho kartě dinosaura

- 1 bod za každou kartu, která odpovídá kartě barvy hráče po levici

- 1 bod za každou kartu, která odpovídá kartě dinosaura hráče po levici

 

Vyhrává hráč s nejvyšším počtem bodů.

Kód Kód: 5685
Jméno značky: Djeco
Kategorie: Podle věku
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
HP Avatar autora | 7.5.2022
Krásné ilustrace a zpracování. V popisu je doporučení od šesti let, ale lze využít už pro menší děti na různé obdoby hry, například zjednodušení a ubrání strategického prvku nebo jako obdoba Prší.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: