Sada dětského porcelánu České dětství - 2 talířky + hrneček | Dva tátové

Co máte spojeného s dětstvím? Mezi krásné vzpomínky určitě patří i talířky, do kterých vám rodiče nebo babičky a dědové servírovali nejrůznější laskominy. Chtěli bychom navázat na tuto krásnou českou tradici, a proto jsme nechali ilustrátorkou Šárkou Svobodovou nakreslit ilustrace na téma České dětství, v precizní porcelánce Thun v Klášterci nad Ohří je přenesli na kvalitní český porcelán, a tak vám s hrdostí můžeme nabídnout tuto naši novou sadu mělkého talířku, hlubokého talířku a hrnečku v dárkovém balení. Další sady se nyní vyrábějí v porcelánce v Klášterci nad Ohří, dostupné budou od konce září 2021.

799 Kč
Momentálně nedostupné

nadobi_8470

Co nám zbyde z dětství, až vyrosteme? Jednoznačně vzpomínky, které jsou často spojené i se stolováním a pojídáním jídel, které nám svou chutí vždycky připomenou bezstarostné naivní časy. Kdo by si nepamatoval talířek s holčičkou a chlapcem po obvodu, ze kterých jedl kdysi snad každý z nás? Chtěli jsme navázat na tuto krásnou česko tradici precizního zpracování porcelánu, zapomenout na umělé či bambusové nádobí v zářivých barvách, a přivést na svět poctivý výrobek protkaný nadšením a precizní českou prací.

Ilustrace na téma České dětství navrhla a nakreslila ilustrátorka z Českých Budějovic Šárka Svobodová, která už dříve ilustrovala také naše knihy Dva tátové a zvědavá holka a naši novinku O Vánocích spolu. Nyní měla za úkol svými kresbami propojit generace, zamyslet se nad tím, jaké hry nás spojují a jak vypadá ta radost v ryzím dětství, na kterou bychom nikdy neměli zapomínat. Nakonec vznikla tři témata, která jsme přenesli na mělký talířek, hluboký talířek a hrneček. Mělký talířek ukazuje čistotu lesa, zvířátka, která se učí poznávat a vyslovovat každé malé dítě a také náš narodní "sport", sbíraní hub. Hluboký talířek připomíná radost na venkově, péči o zvířátka, sbírání jablek a všudypřítomné hravé kočičky. Hrneček s dívkou, chlapcem, husami i motýli navazuje na čistotu tradičního českého porcelánu.

Sadu vyrobili v porcelánce Thun v Klášterci nad Ohří. Kde jinde by měli umět vyrobit dokonalou sadu pro české děti, než v procelánce založené už v roce 1794? David navíc z Klášterce nad Ohří přímo pochází, babička našich dětí se tam vyučila a pracovala, tak pro nás byla čest, že právě tady může celá naše sada vzniknout.

Celý set je zabalený do dárkové krabice s praktickým ouškem.

Věříme, že se tahle sada stane vaším dalším rodinným klenotem a že když si za 20, 30, 40, 50 let talířky prohlédnete, když do ní budou děti vašich dětí dostávat polévku nebo rajskou, vybaví se vám všechny ty nádherné vzpomínky s nimi spojené.

nadobi_8452

 

Sada dětského porcelánu České dětství - 2 talířky + hrneček | Dva tátové

1 mělký talířek (průměr 210 mm)

1 hluboký talířek (průměr 200 mm)

1 hrneček (průměr 75 mm, výška 85 mm)

Vyrobeno v České republice, Thun Klášterec nad Ohří

Vhodné pro mytí v myčce i ohřev v mikrovlnné troubě.

Originální produkt Dva tátové

nadobi_8404

 

 

 

Kód Kód: 854
Jméno značky: Dva tátové
Kategorie: Dárky
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: