Akce Moje srdcovka! Doprava se Zásilkovnou zdarma: do Z-boxů, na pobočky i kurýrem na adresu!

Houbohra | Poketo

Chodíte s dětmi rádi na houby? Hrajete rádi deskové hry? V tom případě u vás doma nemůže chybět desková hra z dílny Poketo, Houbohra. Hodí se obzvlášť na dny, kdy houby nerostou, a pro rodiny s dětmi od tří let – ovšem ani sedmiletí se s ní nenudí. Hra je jednoduchá, rychlá a pokaždé jiná. 

480 Kč
Skladem (1 ks)

Houbohra je kooperativní desková hra, inspirovaná hrou Žebříky a hadi. Hráči a hráčky vyráží z nádraží do lesa na houby. Hází přitom kostkou – ovšem ne vždy zůstane u daného počtu kroků. Většina jedlých hub posouvá hráče dopředu směrem k nádraží cíl, nejedlé houby a borůvkové hody je na cestě naopak brzdí. Nevyhazuje se. Ten, kdo již je v cíli, pomáhá svými hody ostatním spoluhráčům – vlak přece chtějí stihnout všichni.

Herní sadu doplňuje knížka Matylda na houbách, která byla inspirací pro vznik hry. Jedná se o jednoduchý příběh čtyř kamarádů, kteří vyráží do lesa na houby, a zároveň je to i mini-atlas hub pro děti. Naučí se tak rozeznávat právě ty houby, se kterými se často v lese setkávají.

Hra je vhodná pro děti od tří let. Hra je rychlá (trvá zhruba deset minut), takže se na ni i malé děti vydrží soustředit, a zároveň je dynamická a pokaždé jiná, což potěší starší děti a (pra)rodiče. Hra rozvíjí jemnou motoriku a také spolupráci v týmu houbařů. Seznamuje děti s nejběžnějšími houbami a učí je rozpoznávat. Dobře se hodí pro chvíle, kdy houby zrovna nerostou a vaše děti se jich nemůžou dočkat.

Počet hráčů: 2 – 6
Doporučený věk: 3 – 99+
Čas hry: 10 minut

Herní sada obsahuje šest dřevěných figurek, kostku, pevný herní plán a knížku Matylda na houbách. Návod je uveden na krabici hry.
Rozměr krabice: 32 x 22 x 5 cm.

Vyrobeno a vytištěno v České republice.

Kód Kód: 3731
Jméno značky: Poketo
Kategorie: Podle věku
5
0x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
4
KM Avatar autora | 24.7.2022
Hra je hezky zpracovaná, oceňuji především to, že je česká a v naší zemi i vyrobená. Snese přirovnání k Žížalám, které jsou ale vizuálně o něco vtipnější. Na pozornost tří- až čtyřletého dítěte je hra dlouhá, s věkem k ní snad doroste.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: