Akce Moje srdcovka! Doprava se Zásilkovnou zdarma: do Z-boxů, na pobočky i kurýrem na adresu!

Hmatej a najdi | Vilac

My hrajeme nejčastěji hru Hmatej a najdi jako bingo nebo loto. Původně se ale hlavně pracuje s hmatem a citlivostí prstů. Menší děti mají za úkol po vložení ruky do tuby jen na základě hmatání popsat svými slovy, jaký předmět drží v ruce. Rodiče mohou způsob hry dětem předvést názorným příkladem. Starší děti mohou hrát hru ve formě lota nebo binga, k těmto hrám jsou k dispozici obrázkové karty jednotlivých předmětů. 

719 Kč
Na dotaz

 

Hlavní vlastnosti:

  • pro 2–5 hráčů
  • vyrobeno ekologicky, šetrně k prostředí
  • skvělé pro děti od 2 let

 

Návod ke hře:

První hráč si vezme kartu z hromádky. Poté musí sáhnout do sáčku a podle hmatu najít dřevěný dílek, který odpovídá obrázku na kartě. Pokud vybere správný dílek, kartu si ponechá a na řadě je druhý hráč, který opět začíná tažením karty z hromádky. Pokud ale první hráč vybere nesprávný dílek, musí svou kartu předat dalšímu hráči, který se musí pokusit najít správný dílek. Po každém kole se dílky vrací zpět do sáčku. Když už na hromádce nezbývá žádná karta, určí se vítěz. Vyhrává hráč s větším počtem karet. Pozor! Pokud jeden z hráčů náhodou vytáhne dílek ve tvaru muchomůrky, musí všechny své karty vrátit na hromádku! Aby se děti lépe seznámily s hmatáním předmětů, můžete upravit pravidla dle vlastního uvážení:

1 – Začněte s malým množstvím dřevěných dílků.

2 – Dovolte jim podívat se do sáčku.

3 – Poté hru opět udělejte o něco těžší, nedovolte dětem nahlížet do sáčku.

4 – Přidejte do sáčku více dílků.

5 – Nakonec, až si děti na hru zvyknou, hrajte podle tradičních pravidel.

 

Bingo variace:

Složte 4 karty do kruhu a vytvořte jeden nebo více herních polí pro každého hráče. Jeden z hráčů nebo rodič vytáhne dílek ze sáčku a vyvolá ho. Hráč, který má kartu odpovídající tomuto vyvolanému dílku, si jej vezme a položí na svou kartičku. Hráč, který jako první zaplní své herní pole, vyhrává!

Kód Kód: 3532
Jméno značky: Vilac
Kategorie: 2 roky
Položka byla vyprodána…
5
6x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
DH Avatar autora | 7.8.2023
Naprosto. Syna to zabaví na nějakou chvíli. Dřevěné předměty přišli naskladane na papírovém tácku, syn hledá a skládá zpět na tácek. Takže zábava v různých směrech 🙂
5
PG Avatar autora | 24.12.2021
Jsem velmi spokojena s nano houbičkami lepší věc jsem nemohla objevit, už objednávám po několikáté a stojí to za to. S obchodem jsem velmi spokojená, rychlé dodání, velký výběr. ????
5
KK Avatar autora | 7.12.2021
Velice spokojená - rychlé dodání a eko balení.
5
Avatar autora | 4.12.2021
Velká spokojenost
5
M Avatar autora | 22.11.2021
Velmi rychlé dodání. Ekologicky zabaleno. Hry vypadají moc hezky, věřím, že se dětem budou líbit.
5
AV Avatar autora | 17.11.2021
Spokojenost, vše v pořádku, rychlé odeslání. Super, palec nahoru. :-).

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: