Zábava s čísly - dřevěná sada pro první počítání | Korkii

Číselná hra je didaktická pomůcka určená pro všechny děti ve věku od 3 do 8 let. Jak je to možné? Hra je navržená tak, aby obsahovala několik úrovní náročnosti a vy tak mohli procvičit základní počítání teček na mochomůrkách, zobrazení číslic, ale i náročnější počty a pexeso pro úplné machry.

325 Kč
Na dotaz

Základní úrovní je poznávání číslic a hledání muchomůrkové dvojice, která bude obsahovat identický počet teček. (Dítě si vybere libovolnou muchomůrku, prstem ukazuje na tečky a nahlas je počítá. Jestliže má tečky spočítané, snaží se přiřadit tu správnou číslici.) Pokud to dítě již ovládá, můžeme mu doplnit i matematická znaménka. Kombinací číslic a muchomůrek si hravou formou dítě procvičuje sčítání a odčítání. Tato forma učení je vhodná pro předškoláky a prvňáčky. (Dítěti můžeme zadat číselný příklad. Jedna + muchomůrka s jednou tečkou = ... Dítě nahlas počítá a snaží se přijít na správný výsledek. V našem případě je výsledek 2. Dítě má dvě možnosti, za znaménko = může přiřadit kartičku s číslicí 2 nebo vybere muchomůrku s 2 tečkami.)

Nejnáročnějším úkolem hry je pexeso. V našem případě pár tvoří číslice a muchomůrka se stejným počtem teček. Taková forma pexesa je pro dítě mnohem náročnější, protože nehledá vizuálně stejný obrázek, ale dvojici obsahující číslo a muchomůrku se stejným počtem teček. (Při této formě využití didaktické pomůcky navrhujeme pro děti ve věku 4-5 let využívat pouze kartičky s číslicemi 1-2-3-4-5 a muchomůrky se stejným počtem teček. Takto bude hrát dítě pexeso s deseti kartičkami.)

 

Hra podporuje u mladších dětí rozvoj:

- matematických dovedností, a to rozpoznávání číslic, počítání, porovnávání, párování číslice a muchomůrky se stejným počtem teček,

- pozornosti a koncentrace,

- jemné motoriky.

 

Hra podporuje u starších dětí rozvoj:

- matematických dovedností, a to sčítání a odčítání, číslo-počet-muchomůrka,

- sociálních dovedností,

- pozornosti a koncentrace.

 

Produkt Zábava s čísly je vyroben z MDF desky. Je to přírodní materiál, který se vyrábí bez použití lepidel. Má velmi jemnou homogenní strukturu. Navrženo a vyrobeno na Slovensku.

Kód Kód: 3203
Jméno značky: Korkii
Kategorie: Hračky
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: